Plesy, svadby, oslavy, špeciálne obedy, ale i bežný pracovný deň chceme všetci zažiariť. Chceme, aby sme vyzerali čo najlepšie a aby naša vonkajšia krása vynikla ako sa len dá. Na to, aby ste očarili svoje okolie a zvýraznili ktorýkoľvek váš outfit, vám pomôžu zmyselné šperky. So šperkami treba pracovať opatrne, pretože vkusne ich zladiť je hotové umenie. Nie vždy je dobré použiť všetky druhy šperkov. Ako ich zladiť s outfitom?

Všetkého s mierou

Pri výbere šperkov k danému oblečeniu si musíte v prvom rade všímať, ako veľmi výrazné sú kúsky, ktoré si obliekate. Čím výraznejšie a dominantnejšie oblečenie, tým menej nápadné by mali byť šperky, aby sa jedno s druhým navzájom nebilo a nepôsobilo prekombinovane. Pri čiernom outfite máte najväčší výber šperkov. Elegantne pôsobia strieborné šperky či tie z bieleho zlata. Nebojte sa kryštálov alebo diamantov, ktoré sa budú trblietať a dotvárať dojem. Skvele budú vyzerať sety náušníc, náhrdelníkov a prsteňa v jednom štýle.

Farby, perly, prívesky

Váš bežný outfit môžete oživiť najmä šperkami, ktoré sú extravagantnejšie. Nebojte sa ísť do farebných kameňov zasadených do drahých kovov. Smaragdová, tyrkysová či bordová farba? Na všedný deň sú ideálne aj perlové náhrdelníky či jemné napichovacie perlové náušnice. Tu však pozor, nekombinujte perly s inými šperkami.

Srdcovou záležitosťou žien sú prstene. Tými oživíte každý outfit. Ak hľadáte niečo jednoduché na starostlivosť, zvoľte oceľové prstene, ak chcete niečo luxusné, určite siahnite po zlate. K pracovnému outfitu sa nebojte zvoliť vkusné retiazky s príveskami, ktoré vyjadrujú vašu osobnosť a zvýraznia váš dekolt.

Venujte pozornosť náušniciam, tie dodajú vašej tvári šmrnc. Lesklé materiály a kamene vás rozžiaria, zaujímavé tvary pritiahnu pozornosť. Ktoré si zajtra vyberiete k vášmu outfitu?

Foto: pixabay.com