Ženy a v mnohých prípadoch aj muži milujú nosiť štýlové prstene, radi ich kombinujú a z času na čas si doprajú luxusný prsteň, ktorým sa budú na svojej ruke chváliť a ktorý ich bude doslova zdobiť. Ak sa chystáte niekoho vo svojom živote obdarovať prsteňom alebo priamo vy si sám sebe chcete urobiť radosť, možno bude pre vás náročné vybrať veľkosť prsteňa. Je naozaj sklamanie dostať šperk a potom pri nesprávnej veľkosti riešiť jeho zmenšenie alebo výmenu. Poradíme vám pár trikov, ako môžete na prvýkrát zistiť tú správnu veľkosť.

Pomôže nitka

Ak si kupujete prsteň sám, a to napríklad z internetových obchodov, môžete na určenie veľkosti použiť kúsok nitky, ktorý si omotáte okolo prsta a potom na centimetri zmeriate. Vždy si zapisujte veľkosť v milimetroch. Ak ste v roli toho, čo prsteň kupuje pre niekoho iného, môžete zobrať iný prsteň zo šperkovej zbierky danej osoby a odmerať priemer či obvod prsteňa. Tu však pozor, vždy merajte vnútorný obvod. Predsa len, každý prsteň je iný, čo sa týka jeho hrúbky, preto je nutné merať jeho vnútro, prípadne priemer vnútorných strán.

Opýtajte sa v obchode

V prípade, že nejde o veľké tajomstvo pri kupovaní prsteňa, teda tento príklad sa netýka zásnub, zoberte ženu so sebou do klenotníctva, kde si vyskúša rôzne prstene a zistíte jej ideálnu veľkosť pre kupovaný prsteň. Ak ženu chcete prekvapiť alebo práve kupujete prsteň na zásnuby, skúste nenápadne zobrať jeden prsteň na deň so sebou a v klenotníctve si ho nechajte odmerať. Prípadne môžete ešte na papier obkresliť jeho obvod a podľa toho vám odborníci so šperkami budú vedieť pomôcť pri výbere.

Niektoré internetové šperkovníctva ponúkajú aj možnosť zaslania testovacieho prúžku. Ten vám príde domov a jednoducho si ho môžete podľa potreby okolo prsta utiahnuť a podľa mierky zistíte, aká veľkosť bude na prste sedieť.

Avšak, v mnohých prípadoch, nech sa akokoľvek snažíte, môže sa stať, že veľkosť jednoducho nebude sedieť. Potom si môžete zájsť do klenotníctva, kde by vám mali byť schopní veľkosť upraviť. Alebo môžete tovar vymeniť podľa vašich preferencií.

Foto: pixabay.com