Pred každou väčšou slávnostnou udalosťou ženy niekoľko dní riešia, čo si na seba oblečú, aké doplnky zvolia, vyberajú vhodné a pohodlné topánky a uvažujú, aký účes a make up by bol na danú príležitosť správny. Keď už máte šaty na udalosť alebo aj na všedný deň do práce vybraté, je na rade k nim skombinovať šperky. Je to pre vás jednoduché vybrať si jeden šperk alebo máte problém nájsť tú správnu symbiózu?

Náušnice sú záchrana

Výber šperku do šiat záleží v najväčšej miere od ich strihu. Niekedy nie je vhodné voliť zo všetkého niečo. Nemusíte si dávať aj náušnice, aj retiazku a do toho prsteň. Ako sa hovorí, menej je niekedy viac. Ak máte šaty s vysoký dekoltom a tiahnu sa až ku krku, potom sa zamerajte na výrazné náušnice. Na bežný pracovný deň môžete zvoliť krásne jednoduché kruhy, pri slávnostných udalostiach sa nebojte zvoliť aj niečo nápaditejšie, s trblietavými kameňmi. Dbajte však pri tom na tvar vašej tváre a tomu, aký typ náušníc sa k vám hodí.

Prsteňov sa nemusíte báť pri žiadnych šatách. Či už majú dlhý rukáv, alebo sú bez nich, prstene sú vhodnou voľbou. Jednoduché čierne mini šaty si zaslúžia šperk v podobe dominantného prsteňa s väčším kameňom. Pozor, jeden úplne stačí!

Dekolt bez šperku?

Očividný výber šperku padne v prípade, že majú vaše šaty hlboký výstrih a odhaľujú tak krk a dekolt. Vtedy doslova prichádza na rad retiazka alebo náhrdelník s príveskom. Tu si všímajte najmä dĺžku, aby nezasahovala až do šiat a strácala tak na dojme. Ste fanúšičkou perál? Jednoduchý perlový náhrdelník sa hodí ku všetkým farbám. Ak skôr túžite po dominantnejšom šperku na krku, nebojte sa siahnuť po masívnych zdobených náhrdelníkoch, tie sú však už vhodnejšie skôr na slávnostnú príležitosť. Niekedy úplne stačí jemná retiazka z bieleho zlata, na ktorej sú napríklad ako aplikácia prstienky či kamene.

Retiazku na ruku voľte v prípade, že nemáte na ruke hodinky, už by to bolo príliš. Skvelé sú hrubšie náramky, na ktoré si sama vyberáte prívesky a môžete ich farebne kombinovať podľa toho, aké šaty budete mať práve na sebe.

Foto: pixabay.com