Dámske šperky sú pre nežnejšie pohlavie znakom luxusu a krásy. Ženy milujú nosenie šperkov nielen na špeciálnu slávnostnú príležitosť, ale aj na bežný deň. Kombinovanie dámskych šperkov je umenie, a preto musíte mať pre ne cit. Na výber máte šperky vyrobené z drahých, ale aj lacnejších kovov a na údržbu menej náročnejších kúskov, záleží len na vašej preferencii.

Ako vybrať dámske šperky a vhodne ich kombinovať

V módnom svete často prichádzame do situácií, kedy musíme rozmýšľať, čo si na seba oblečieme, ako jednotlivé kúsky zladíme dokopy a aké šperky vyberieme. Niekedy je doslova umenie vedieť vybrať šperky tak, aby sme ich vedeli navzájom kombinovať. Máme pre vás pár tipov, ako tieto ženami milované ozdoby vybrať a ako ich k sebe dopasovať.

Kvalita je na prvom mieste

Pri výbere šperkov venujte pozornosť materiálu, z akého sú vyrobené. Všímajte si, či náhodou nemajú obsah kovu, na aký máte alergiu a či sú puncované, a teda je ich kvalita a zloženie overené. Snažte sa vyberať si šperky v jednom štýle, aby sa vám jednoducho kombinovali. Nemusíte si kupovať len set šperkov, môžete si ho aj vytvoriť sami, no v tomto prípade nekupujte rozdielne farby šperkov. Materiály môžete navzájom kombinovať, a to napríklad striebro, biele zlato a chirurgickú oceľ. Taktiež je často využívaným javom pozlacovanie ocele, čo môžete kombinovať s pravým zlatom.

Jednoduchosť verzus gýč

Šperky vyberajte aj podľa udalosti, na ktorú sú určené. Na bežné denné nosenie, ktorým sa šperky rýchlo opotrebovávajú, zvoľte radšej lacnejšie materiály, avšak pri špeciálnych príležitostiach voľte predovšetkým šperky zo zlata.

Čo sa týka kombinovania šperkov, okrem rôznych farieb kovov by ste nemali ani kombinovať rozdielne farby kameňov. Ak máte náušnice s čírym zirkónom, potom si k nemu nedávajte náhrdelník s čiernymi kameňmi. Snažte sa šperky ladiť do rovnakého štýlu, nech sa nebijú a nepôsobia potom až príliš lacne. Nechcete dosiahnuť to, že by šperky na vás vyzerali tak, že ste si dali na seba všetky šperky, ktoré ste doma mali.

Ak máte jeden naozaj masívny a výrazný či extravagantný kúsok, potom ostatné radšej nechajte doma, prípadne tie ďalšie voľte ako veľmi jemné a menej nápadné doplnky. Nezabúdajte ani na možnú kombináciu farby šperku s rúžom.