Hovorí sa, že podľa vášho dátumu narodenia, a teda znamenia zverokruhu, by ste mali aspoň z časti zapadnúť do charakteristiky daného „zvieraťa“. Niektorí ľudia sa približujú úplne, niektorí takmer vôbec a ďalší zverokruhu ani neveria. Avšak, podľa dvanástich znamení patria ku každému nejaké kamene, ktoré dokážu dodať energiu, privodiť pokoj či ochrániť. Viete, aké sú tie vaše?

Kozorožec

Na prelome roku nám začína zverokruh kozorožec. Pre ľudí tohto znamenia má silu červený granát, ktorý vyjadruje autoritu a mystický ametyst. Ten môže podporiť duševný, introvertný, vnútorný rast kozorožcov.

Vodnár

Pre vodnárov je pozitívne vplývajúcim kameňom rôznofarebný granát, ktorý ukazuje svoju silu v budovaní medziľudských vzťahoch a biznisu.

Ryby

Pre toto vodné znamenie je skvelý slabomodrý akvamarín so schopnosťou pozitívne ovplyvňovať intelektuál Rýb a vlastnosť vedieť prijať lásku od druhých.

Baran

Pre tvrdohlavého barana je ideálny najtvrdší prírodný nerast a tým je harmonizačný diamant. Rubín v spojitosti s Baranmi zase vplýva na úspech v kariére či medziľudských vzťahoch.

Býk

Neprispôsobivým a ešte viac tvrdohlavým Býkom patrí podľa zverokruhu zelený smaragd. Vďaka tomu Býk dokáže lepšie komunikovať. Zafír zase pomáha Býkom s trpezlivosťou, ktorej veľa nemajú.

Blíženci

Krásny oranžovožltý jantár pomáha Blížencom vyrovnať sa s ich prílišnou nervozitou a vnútorným strachom. Citrín zase podporuje životnú energiu a rovnováhu v duši.

Rak

Krásny smaragd prináša Rakom lásku. Ako vonkajšiu, tak aj vnútornú. Biela okrúhla perla ovplyvňuje sebalásku a vyrovnanie sa so svojou osobnosťou. Jeden z týchto prsteňov s perlou by sa vám zaiste páčil.

Lev

Ohnivým Levom patria diamanty, ktoré ich udržujú vo vytrvalosti a pomáhajú so splnením najhlbších snov. Rubín zase udržuje v Levoch motiváciu na tieto sny.

Panna

K Pannám patria modré zafíry plné harmónie a emócií. Žltý jantár mení nervozitu na vnútorný pokoj a rovnováhu. Podporuje aj rozhodovanie sa v náročných situáciách.

Váhy

Dúhový turmalín potláča vo Váhach negativitu a podporuje pozitívne myslenie. Perla zase chráni pred vonkajšími negatívnymi vplyvmi a pomáha Váham s vnútornou vyrovnanosťou.

Škorpión

Opál je kameň mnohých farieb a v Škorpiónoch vyzdvihuje mladosť a charizmu človeka. Topás zase hasí konflikty a pomáha sa Škorpiónovi s nimi vyrovnávať.

Strelec

Zelený olivín znamená nádej. Strelcov tento kameň motivuje a zvyšuje sebadôveru. Modrý topás odbúrava negativitu a chráni Strelca od depresií. Navyše zmierňuje v človeku hnev.

Foto: pixabay.com