Nie je žena, ktorá by nemala rada pocit výnimočnosti a to, že na nej okolie môže oči nechať. To si však vyžaduje niekedy dlhé chvíle príprav, skúšania, kombinovania a nesprávnych ťahov, ktoré vypilujete do dokonalosti. Niekedy však potrebujete celkový výzor doplniť o niečo luxusné, čo oživí váš „look“. A čo iné by to malo byť, ak nie šperky, a to rovno krásne náušnice? Určite viete, že nie všetky tvary sa vám k tvári hodia. Poradíme vám, ako najlepšie vybrať, aby vám typovo sedeli.

Pri výbere náušníc či už pre seba, alebo ako darček si môžete byť istá jedným typom, ktorý sa hodí každej žene a nemáte ním čo pokaziť. Ide o malé napichovacie náušnice, ktoré nemajú žiadnu veľkú aplikáciu a z ucha nevisia.

Podlhovastá a štvorcová tvár

Ak máte podlhovastnú tvár a líca nie sú vystúpené, voľte náušnice, ktoré sú visiace, ale nie príliš dlhé. Takýto tvar by ešte predĺžil opticky vašu tvár. Voľte skôr „rozvetvené“ náušnice, ktoré idú do šírky. Urobia vám trošku okrúhlejšiu tvár. Presným opakom je pomerne zložitý štvorcový typ tváre, ktorému sa nehodia široké, priestorové náušnice. Tu práve zvoľte dlhšie náušnice a pokojne nech sú zakončené nejakou extravagantnou aplikáciou. Možno sa bojíte zariskovať, no neostávajte len pri jednoduchých malých bodkách. V tomto prípade sa vám hodia aj väčšie kruhové náušnice.

Náš tip: Pozrite si krásne dámske náušnice zo zlata v našom magazíne!

Ovál a trojuholník

Najväčší výber náušníc rôznych veľkostí a tvarov majú ženy s oválnou tvárou, kedy sa od lícnych kostí tvár až k brade zužuje. Ženám s takouto tvárou sa hodia úplne všetky druhy náušníc, stačí si už len vyberať podľa farebných preferencií a nebojte sa trošku opustiť uzdu fantázii.

Môžete mať napríklad aj trojuholníkovú tvár, ktorej viditeľne dominuje čelo a brada je pomerne špicatá. Tu v žiadnom prípade nevoľte náušnice v tom istom tvare ako je vaša tvár. Radšej siahnite po dlhších visiacich, ktoré sú na konci rozšírené.

Redakcia odporúča: Urobte si radosť týmito krásnymi striebornými náušnicami, určite si vyberiete!

Foto: pixabay.com