Náramky pre mužov či pre ženy nemusia mať zakaždým len estetický význam a byť doplnkom, ozdobou vášho outfitu, ale môžu mať pre vás, okrem iného, aj liečebný význam. Počuli ste už o magnetických náramkoch?

Magnetické náramky sú také náramky, ktorých súčasťou je osadený magnet, ktorý má pozitívny vplyv na funkciu ľudského organizmu. Magnety sú poväčšine na vnútornej strane náramku a sú vyrobené zo zliatiny jednej pätiny bóru a štyroch pätín neodymu. Vyrábajú sa v malých rozmeroch a vyznačujú sa uvoľňovaním malého množstva svojej energie po celý čas priameho kontaktu s pokožkou. Náramky, ktoré obsahujú magnety sú vyrábané zo zdravotne nezávadných materiálov ako chirurgická oceľ, keramika či volfrám. Tieto materiály sú šetrné aj voči citlivej pokožke a nijako ju nedráždia.

Načo však pôsobia? Magnetické náramky majú blahodarné účinky najmä na krvný obeh. Pri nosení náramku magnetické vlny prechádzajú tkanivami a stimulujú prúdenie krvi,  ktoré môžu v niektorých prípadoch uvoľňovať bolesť či zmierniť opuchy.

Magnetický náramok je ideálny aj pre zvýšenie pracovnej a športovej koncentrácie a celkovej telesnej kondície, pozitívne ovplyvňuje krvný obeh a posilňuje imunitu. Lepšie prúdenie obnovuje a urýchľuje rast buniek a zvyšuje počet zdravých červených krviniek.

Magnetické náramky však majú aj svoje limity. Ľudia so zavedeným kardiostimulátorom alebo defibrilátorom nesmú nosiť tento typ náramkov. Neodporúča sa tiež tehotným ženám  napriek tomu, že nebol preukázaný škodlivý účinok na plod.