Muž v obleku je príťažlivý a ak má navyše na okrajoch rukávov správne upevnené manžetové gombíky, ktoré sú znakom luxusu a vkusu. Manžetky si môžete nechať vygravírovať alebo priamo zvoliť vzorované gombíky. Snažte sa ich mať vždy zladené s hodinkami a ubezpečte sa, že ich máte zapnuté dobrým spôsobom.

Vyberte si:

Pánske manžetové gombíky

Ako vybrať manžetové gombíky

Štýl muža je podmienený viacerými faktormi. Pri športovej elegancii musí mať skvelé topánky, pri štýle casual by si mal potrpieť na kvalitné hodinky, ktoré dominujú celému outfitu a v prípade elegantného, profesionálneho, ba až slávnostného looku by nemal zabúdať na dokonalé manžetové gombíky. Nosiť ich však nie je až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Aký materiál?

Viete, ako máte manžetové gombíky správne vybrať, aby ste si nespôsobili spoločenské faux pas? Manžetové gombíky môžu obyčajný oblek povýšiť o level vyššie, musia byť však správne zvolené. V prvom rade sa musíte rozhodnúť, z akého materiálu si chcete vaše manžetové gombíky vybrať. Ak máte čierny oblek a využívate ho len príležitostne, potom nemusíte investovať do zlatých gombíkov, ktoré nevyužijete. V tomto prípade zvoľte buď tie z ocele, alebo zo striebra. Sú totižto cenovo prijateľnejšie. Na čo si dajte dobrý pozor, je detailné prepracovanie.

Zvoľte podľa príležitosti

Okrem materiálu dbajte aj na vizuál takzvaných manžetiek, a to podľa toho, na akú udalosť sú určené. Na pracovných schôdzkach by ste mali skôr zvoliť manžetové gombíky v tmavších farbách prevažne s matným povrchom a nie vo veľmi výrazných prevedeniach. Ak sa chystáte na svadbu, oslavu narodenín či ples, pokojne siahnite po manžetkách s rôznymi lesklými kameňmi či extravagantnejších farbách, ktoré budú na rukávoch vašej košele doslova žiariť.

Ďalším faktorom sú ostatné doplnky, ktoré sa chystáte k danému obleku zvoliť. Ak viete, že budete mať hodinky, tak by sa s manžetovými gombíkmi nemali prebíjať v štýle. Nezabúdajte na to, že k hodinkám sa nehodia iné ako okrúhle manžetky. Taktiež to platí v prípade, že ste priaznivcom prsteňov. Nájdite si manžetky v rovnakej farbe a snažte sa ich čo najlepšie skombinovať s ostatnými kúskami.