Náhrdelníky sú veľmi hravé a nápadité šperky, ktoré môžu byť v krajných prípadoch až extravagantné. Je to skvelé spojenie retiazky s rôznymi príveskami, kameňmi či aplikáciami. Náhrdelníky vedia krásne vyplniť dekolt a nositeľku rozžiariť. Náhrdelníky nie sú každodenným šperkom, nakoľko sa jeden kúsok nehodí ku všetkým topom a treba ich nosenie prispôsobiť oblečeniu.

Vyberte si:

Dámske náhrdelníky

Ako vybrať náhrdelník

Hovorí sa, že šperkov nikdy nie je dosť. A to najmä, čo sa žien týka. K rôznym šatám, by mali ísť aj rôzne šperky, nie? Doprajte sebe alebo žene vo svojom okolí krásny náhrdelník, ktorý sa bude vynímať na jej krku, rozžiari dekolt a pri jeho nosení jej vyčarí úsmev na tvári. Kupujete náhrdelník sama sebe? A prečo nie, veď si darček od seba pre seba zaslúžite! Vyberajte náhrdelníky z ponuky e-shopov, ktoré zaručujú kvalitu a možnosť výmeny tovaru.

Jednoduchosť či odvaha

Ak chcete staviť na istotu, čo určite ulahodí každej žene, tak to sú jednoduché, elegantné a jemné náhrdelníky, ktoré sa dajú bez akéhokoľvek problému skombinovať s takmer všetkým. Niektoré osoby doslova milujú extravaganciu a ak ste si toto na osobe všimli, nemáte sa čoho obávať a zvoľte náhrdelník s netradičným tvarom či do očí bijúcimi aplikáciami plných farieb. Nezabúdajte, že v jednoduchosti je krása a na pohľad obyčajný náhrdelník urobí väčší dojem ako niečo prekombinované.

Správna dĺžka a materiál

Pri náhrdelníkoch je dobré dbať na výber správnej dĺžky. Niektoré sú príliš dlhé a skôr sa hodia k bielemu outfitu, na ktorom vyniknú. Kratšie náhrdelníky sú ideálne aj k obyčajnému tričku s vystrihnutým dekoltom, ktorý krásne doplnia a krk nebude nahý. Mnohé náhrdelníky majú aj prívesky, preto prirátajte k celkovej dĺžke aj tie. Najmä v prípade darčeka vyberajte náhrdelník, ktorého dĺžka sa dá prispôsobiť skrátením či predĺžením retiazky na zapínanie s karabínkou.

Niektoré materiály náhrdelníkov môžu vyvolávať u majiteľov alergické reakcie, po ktorých tieto šperky nemôžu nosiť. Pri výbere náhrdelníka sa presvedčte, že nejde len o pozlátený lacný kov, ale kupujete naozaj kvalitný materiál. Podráždenie z náhrdelníka je naozaj nepríjemné, spôsobuje začervenanie po celom obvode. Je preto lepšie zainvestovať do krásneho náhrdelníka z bieleho zlata napríklad s farebnými zirkónmi. Dobrou alternatívou môžu byť byť aj náhrdelníky z lacnejšieho striebra a uistiť sa, že takýto problém nenastane ani u vás, ani o prípadného obdarovaného.