Kvalitných šperkov nie je nikdy dosť a na ruku sa ich zmestí dosť! Náramky sú jedným zo šperkov, ktoré sú ideálne ako pre ženy, tak pre mužov a sú aj skvelým darčekom. Náramky môžete jednoducho nosiť čisté alebo v spojení s príveskom. Náramky si môžete často prispôsobovať veľkosťou, záleží však od spôsobu zapínania šperku. Tento druh šperku však dávajte pri športe a manuálnej práci bokom, aby ste ho nepoškodili.

Vyberte si:

Dámske náramky

Pánske náramky

Ako vybrať náramok

Narodeniny, Vianoce, promócie, výročie či Valentín. Tých osláv je počas roka tak neuveriteľne veľa, že vymýšľať neustále nové a nové nápady na darčeky, ktoré budú dostatočne osobné, zároveň danú osobu potešia, ale navyše budú dostatočne praktické, že neostanú len položené na poličke alebo zapadnuté prachom. Takýmto tipom na darček pre niekoho druhého, ba i pre vás samých je štýlový náramok, ktorý nebudete chcieť dať dole z ruky. Ideálny pre ženy i mužov! Chcete spraviť sebe, alebo niekomu zo svojich blízkych radosť? Prečítajte si, ako vybrať ten najlepší náramok.

Možnosť prispôsobenia veľkosti

Pri náramkoch si musíte dávať pozor na jednu vec najviac, a to je jeho veľkosť. Je veľmi nepríjemné, keď je náramok príliš utiahnutý a potom z neho doslova tŕpne celá ruka a, naopak, nie je ani vhodné, keď je voľný a s každým pohybom ruky sa premiestňuje sem a tam. Skvelé náramky sú so zapínaním na karabínku, kde je dlhšia retiazka a môžete si veľkosť prispôsobiť. Vyberajte náramky z kovov, ktoré nemajú sklon k žltnutiu či sa rýchlo poškrabú. Predsa len náramok na ruke sa dá rýchlo znehodnotiť, takto mu môžete dodať životnosť.

S farbami opatrne

Ak vyberáte náramok pre niekoho iného, dávajte pozor na farebné kombinácie, ktoré sa nemusia zapáčiť každému, Jedna farba by mala byť postačujúca. Ak si vyberáte pre seba a milujete farby, zvoľte pokojne aj viacfarebné náramky. Obzvlášť tie strieborné alebo z chirurgickej ocele vyzerajú skvelo s príveskami alebo korálkami s farebnými kameňmi či výplňou. Na ruke budú žiariť. Pre chlapov choďte skôr do slonovinových farebných kombinácií s čiernou alebo sivou.

Uvažovali ste už aj o partnerských náramkoch? Tie sú nádherným symbolom vašej lásky či vášni k niečomu. Ak milujete cestovanie, kúpte si dvojicu rovnakých náramkov s príveskom lietadla alebo zeme. Fitness? Jednoznačne zakomponovanie vkusnej činky. Nápadov na náramky nájdete tisíce v ponuke internetových klenotníctiev.