Zdobia vaše uši náušnice? Ak áno, viete, že tento druh šperkov je doslova návykový a neostanete pri jednom kúsku? Náušnice sú ozdobou nielen žien, ale aj mužov, ktorý neváhajú a nechajú si aspoň jedno ucho prepichnúť. Náušnice by ste mali voliť podľa tvaru vašej tváre a ich materiál prispôsobiť vašej preferencii s ohľadom na možný výskyt alergií.

Vyberte si:

Dámske náušnice

Pánske náušnice

Ako vybrať náušnice

Šperky patria k veľmi vyhľadávaným formám darčekov, pretože ponuka špecializovaných obchodov je naozaj široká a môžete vybrať vždy niečo iné. Nemusí ísť len o iný druh šperku, ale kreatívni môžete byť aj pri jednom type. Napríklad pri náušniciach. Tu sú tisíce možností, z ktorých vyberáte. Stačí len vybrať tie správne. Viete, podľa čoho by ste sa mali riadiť?

Aby sa hodili k tvári

Je jedno základné pravidlo, ktoré musíte pri výbere náušníc dodržiavať, pretože by nemuseli osobe, pre ktorú ich kupujete, prípadne vám dobre sadnúť. Ide o ich tvar, ktorý by mal sedieť k typu tváre. Všímajte si typ tváre, ktorý môže byť napríklad oválny, podlhovastý, štvorcový. Podľa toho musíte vedieť, že dlhé visiace náušnice by ste nemali kupovať ku tvári podlhovastej, skôr zvoľte niečo širšie, k oválnej nepasujú žiadne široké tvary a k štvorcovej sú ideálne menšie napichovacie náušnice. V článku Ktoré náušnice sa mi hodia podľa typu tváre sa tejto tematike venujeme podrobnejšie.

Jemnosť víťazí

Ďalšou vecou, ktorú by ste si mali všímať, sú farebné kombinácie. Farebné náušnice nie sú vhodné na každodenné nosenie a je nutné ich doladiť k danému outfitu. Niekedy je lepšie vybrať neutrálne farby akou je strieborná, čierna či perlová biela, ktoré sa dajú nosiť ku takmer všetkému. Výnimkou môže byť, keď kupujete set šperkov, ktorého súčasťou je i náhrdelník či prsteň a sú ladené do jednej farby a budú teda určené na nejakú špeciálnu príležitosť.

Niektoré náušnice, ktoré majú rôzne aplikácie, môžu byť ťažšie, preto si overte pri ich výbere aj ich hmotnosť. Pamätajte, že sa o ne musíte starať, aby vám vydržali a nezanechávali nepríjemné škvrny na ušiach. Preto si vyberajte náušnice z drahších kovov, ktoré vám pri bežnom nosení nebudú robiť problémy a nespôsobia alergickú reakciu.