Pre moderných pánov je opasok oveľa viac než len nástroj na udržanie nohavíc. Je to zároveň  štýlový doplnok, ktorý dokáže zvýrazniť a dokončiť oblečenie a zaistiť celkový vzhľad človeka . Bez správneho výberu ale tieto ciele určite nedosiahnete, preto sme tu my so zaujímavým článkom, v ktorom sa o opaskoch dozviete to najpodstatnejšie.

Sprievodca rozmermi pásu

Možno sa vždy radšej rozhodujete podľa vzhľadu a farebnosti, ale načo vám bude krásny opasok, ktorý pre jeho nesprávne zvolenú veľkosť vôbec nevyužijete. Veľkosť opaskov sa týka v prvom rade ich dĺžky, ktorou budú obopínať celý pás a držať nohavice na správnom mieste.

Vždy je lepšie si vybrať správne dlhý opasok, ktorého jeden koniec pohodlne prevlečiete cez pracku, no zároveň nebude zvyšná časť špičky opaska priveľmi pretŕčať. Niekoľko centimetrov (2-5) je ideálnych.

Ak sa ocitnete v obchode, alebo si nový opasok vyberiete cez e-shop, všímajte si teda ich veľkosti. Pod základnými označeniami S, M, L a XL, ktoré majú priradené štandardné rozmery si určite ten svoj ideál k nohaviciam nájdete.

Keď je opasok šperkom

Okrem kvalitnej kože alebo iného použitého materiálu, je pri opaskoch dôležitá aj spona alebo pracka. Tento malý detail zaisťuje uchytenie v správnom mieste a plní základnú funkciu opaska. zároveň je však aj dokonalou ozdobou vášho odevu.

Výraznejšia pracka môže byť zdobená, tá, ktorá má tých pozlátok menej, je zasa viac univerzálnejšia a opasok sa stáva vďaka takejto spone viac použiteľným na každú jednu príležitosť. Pozor ale na farebné kombinácie, ako aj to, že niektoré pracky môžu byť pri používaní pomerne hlučné.

Kvalitné materiály predchádzajú vzniku trápnych situácií

Koža je určite najlepšia, pretože pôsobí elegantne a rafinovane, čo sa hodí na každú jednu príležitosť. Vybrať si dámsky kožený opasok bude preto tou najlepšou voľbou.

Koža je však nielen krásna, ale aj pevná a odolná, čo znamená, že opasok z nej vyrobený vám vydrží naozaj dlho! Nezabudnite, že sa pri používaní naťahuje a nadmerne využíva. Koženka alebo textilné modely tento nápor dlhodobo určite nezvládnu a povolia, čo môže nositeľovi spôsobiť nejednu trápnu situáciu.

Ak by ste si náhodou potrebovali tento moderný a dôležitý doplnok odevu špeciálne upraviť, pristupujte k tejto činnosti odborne, pretože aj malý neodborný zásah a narušenie štruktúry materiálu sa môže postarať o to, že vám prestane opasok slúžiť.

Foto: pixabay.com