Už dávno neplatí, že šperky sú čisto záležitosťou žien. U mužov sa najčastejšie stretávame so šperkami v podobe hodiniek, retiazok či prsteňov. Páni volia šperky viac sporadicky v porovnaní so ženami, preto sa môžu zamerať na kvalitu a drahé kovy. Spojenie kovu s čiernou farbou glazúry s jemnými líniami muži ocenia. Nezabudnite, že typicky pánske šperky sú manžetové gombíky, ktoré posunú váš slávnostný oblek o úroveň vyššie!

Ako vybrať pánske šperky a vhodne ich kombinovať

Pánske šperky sú o čosi špecifickejšie od tých dámskych, pretože nie sú väčšinou príliš viditeľne odlišné v aplikáciách, nakoľko muži skôr volia elegantnejšie a luxusné šperky, nie príliš nápadné, ani nie extravagantné a už vôbec nie farebné. Práve preto je výber o to ťažší, pretože pre mužov je sortiment podstatne menší, no kvalita sa naozaj vypláca. Šperky dodávajú mužom šmrnc a povyšujú bežný outfit na vyššiu úroveň.

Výberový materiál

Pri výbere kvalitných pánskych šperkov si všímajte, či sú puncované. Vtedy si môžete byť istý, že kupujete pravú kvalitu a zloženie šperku je otestované nezávislou organizáciou. Ďalej by ste si mali vyberať šperky podľa náročnosti vašej bežnej fyzickej aktivity, nakoľko šperky sú často vystavované kontaktu s potom, na ktorý reagujú. Takto sa napríklad kúpou šperkov z chirurgickej ocele vyhnete ich zčernaniu, čo by sa v prípade zlata či striebra časom stalo.

Jednoduché kombinovanie

Šperky, ktoré nosíte naraz spolu, sa snažte mať v jednej štýlovej línii. Budú sa vám tak ľahko kombinovať a nebudete musieť vyberať, čo sa k čomu bude hodiť. Niekedy je dobré porozmýšľať aj nad pánskymi setmi šperkov, ktoré zahŕňajú retiazku na krk, náramok a často i náušnice. Nemusíte všetky kúsky ani nosiť naraz.

U pánov nemusíme až v takom prehnanom množstve hovoriť o kombinovaní rôznych druhov šperkov, pretože ich príliš veľa nenosia, no v niektorých prípadoch dávajú dohromady napríklad retiazky s hodinkami či náušnice a prsteň. U pánov sa k šperkom určite radia aj manžetové gombíky, ktoré by mali ladiť s farbou retiazky, ak je viditeľná, prípadne s prsteňom. Ak ste fanúšikom náušníc a práve tie vaše majú vsadený diamant či zirkón, snažte sa farbu kameňa skombinovať s outfitom alebo farbou remienku na hodinky.