Vyjadrenie elegancie sa dá prostredníctvom vkusne zvoleného outfitu, ktorý je doplnený vhodnými šperkami. Nie každý šperk je znakom pôvabu a v žiadnom prípade nie sú všetky šperky určené na akúkoľvek príležitosť. Niektoré sú určené skôr na bežné nosenie, akým je napríklad oživenie outfitu do práce alebo na stretnutie s priateľmi.

Existuje však druh šperkov, ktorý si môžete zobrať kedykoľvek a bude elegantne pasovať či už v pracovnému výzoru, jednoduchým šatám na romantickej večeri, ale aj na plese či inej slávnostnej udalosti, kde sa nosí luxus. Hovoríme o perlových šperkoch!

Nenájdete rovnaký kus

Perlové šperky sú ako stvorené na každú príležitosť z jednoduchého dôvodu. Ich biela, slonovinová farba je neutrálna a ladí so všetkými farbami šiat, blúzok i kostýmčekov. V prípade, že máte na sebe outfit zložený z viacerých farieb, perlové šperky sú skvelým doplnkom. Tieto šperky nie sú nijak extravagantné, no vyjadrujú akúsi formu luxusu. Šperky z pravých perál nie sú rovnaké, nikdy nenájdete dva identické kusy a ani jednotlivé perly na vašom šperku nebudú na vlas symetrické. A práve v tom je kúzlo perlových šperkov.

Luxusné perlové sety

Nemusíte mať obavy, že by ste si perlové šperky nemohli dovoliť. Jednoduchšie doplnky z riečnych perál sa pohybujú v rozmedzí do približne sto eur. Samozrejme, môžete zvoliť aj luxusnejšie kúsky, ktoré sú v kombinácii s drahými kovmi. V prípade perlových šperkov sa poobzerajte aj po celých setoch. Pôvab vám dodajú jednoduché napichovacie náušnice so zasadenou perlou, krásny náhrdelník celý z perál, prípadne viacvrstvový, ktorý má akoby tri náhrdelníky rôznej dĺžky a zakončite to perlovým prsteňom z rovnakej sady.

Perlové šperky môžu mať aj inú farbu ako typickú belastú. Môžete zvoliť šedé perly či dokonca tmavé. Nádherné sú náhrdelníky, ktoré sú spojením rôznych farieb týchto perál. Sú netypické a o to zaujímavejšie.

Foto: pixabay.com