Dievčatá a ženy, ktoré majú dostatok odvahy, neboja sa krátkodobej bolesti a dajú si do bruška piercing. Po prepichnutí je nutné mať úplne jednoduchý šperk v tvare banánu pre rýchle zahojenie ranky. Po uzdravení môžete siahnuť po rôznych materiáloch nespôsobujúcich alergické reakcie a ešte lepšou správou je, že sa nemusíte obmedzovať ani vo výbere piercingov s visiacimi príveskami a rôznymi aplikáciami.

Vyberte si:

Ako vybrať piercing do pupku

Dnes už sú tetovania a piercingy veľmi dostupnými a štúdiá, ktoré ich ponúkajú, nájdeme v centre každého mesta. Ak sa dievča rozhodne, že si dá piercing, väčšinou si ako miesto na svojom tele vyberie pupok. A to zrejme z praktických dôvodov. Dá sa skryť v nechcených situáciách, krásne žiari na opálenej pokožke a nositeľka ho odhalí len v prípade, že sama chcete. Viete, ako by ste mali správne vybrať piercing do pupku?

Bez alergie

Ak už piercing máte, zrejme ste si už prešla zdĺhavým časom hojenia rany, ktorá vznikla po prepichnutí pomerne hrubej časti kože. V prípade, že ešte len nad piercingom do bruška rozmýšľate, uvedomte si, že je to jedno z najťažšie sa hojacich miest a môže to pokojne trvať aj rok, kým sa rana úplne zahojí. Pri výbere piercingu si najmä vyberajte z najmenej alergie vyvolávajúcich materiálov. K tým patrí na prvom mieste chirurgická oceľ a tiež zlato. Opatrne s bižutériou, ktorú by ste na začiatku nemali voliť vôbec.

Pozor na tvar

Najviac používaným tvarom piercingu do pupku je takzvaný banán, ktorý je zahnutý. Na začiatku si pre zníženie možnosti podráždenia zvoľte piercing bez aplikácií. Neskôr po zahojení môžete zvoliť aj prívesky či kamene. Pri prepichnutí dávajte aj pozor na veľkosť dierky, do ktorej potom neskôr budete kupovať piercing. Najbežnejšou dĺžkou piercingov býva desať milimetrov, no môže sa stať, že budete potrebovať inú veľkosť.

Piercingy nekupujte v nešpecializovaných obchodoch, zvoľte buď priamo štúdiá na to určené, kde vám aj piercing môžu urobiť alebo e-shopy s kvalitným výberom a rôznymi materiálmi. Piercing si vyberajte aj podľa toho, aby vám nedráždil okolitú pokožku. Niektoré majú rôzne kamene či aplikácie, ktoré vám môžu spôsobovať nepríjemné odreniny. V takom prípade piercing okamžite vymeňte za iný, vhodnejší.