Aký je najjednoduchší spôsob, akým si môžete oživiť vašu retiazku a nemusíte si kvôli zmene štýlu kupovať novú? Odpoveďou je prívesok. Ten si zadovážte buď z rovnakého materiálu alebo z materiálu rovnakej farby. Prívesky so symbolom, ktorý má hlbší význam, pre vás zvýši samotnú hodnotu tohto šperku. Pri kúpe prívesku pozerajte aj na tvar, nie všetky sú ploché. Tieto šperky často vyjadrujú osobnosť ich majiteľa.

Vyberte si:

Dámske prívesky

Pánske prívesky

Ako vybrať prívesok

Nosenie šperkov si veľmi ľahko obľúbi každý z nás. Pravdou však je, že mnohé z nich sú cenovo drahšie, iné sú síce dostupnejšie, no z menej kvalitných kovov a je o ne o to nutná vyššia starostlivosť. Niekedy ale stačí kúpiť jednu retiazku a každý deň z nej spraviť iný šperk, ktorý sa bude hodiť ku všetkému. Nakúpite si jednoducho rôzne prívesky, iného tvaru, odlišných farieb a z jedného šperku máte originál na každý deň.

Znamenie

Jednou možnosťou, ako môžete vyberať prívesky, je podľa znamenia. Stačí si len zistiť, aký kameň sa hodí k vášmu znameniu alebo k osobe, ktorej prívesok kupujete a hľadajte jeho zakomponovanie. Nielenže bude na retiazke krásne vyzerať, ale bude mať pre danú osobu aj pozitívne energetické účinky.

Veľkosť oka

Ak kupujete prívesok oddelene bez retiazky, presvedčte sa, že otvor na prevlieknutie retiazky, na ktorej bude visieť, je dostatočne veľký. Obzvlášť v prípadoch, keď nemáte túto retiazku pri sebe, zvoľte radšej väčšie oko, aby ste potom nemuseli prívesok meniť alebo kupovať novú retiazku. Ak máte možnosť, zoberte si túto retiazku so sebou alebo ju aspoň odfoťte. Odborníci v klenotníctvach by vám mali vedieť poradiť nielen čo sa veľkosti oka týka, ale aj správneho výberu materiálu.

Kombinovanie kovov

Nie je totiž veľmi estetické, ak máte retiazku z jedného kovu a na nej zavesený prívesok z kovu v inej farbe. Snažte sa skombinovať aspoň farbu, napríklad pri dámskej oceľovej retiazke a striebornom prívesku nebude biť do očí, že nie sú z rovnakého kovu, pretože farebne spolu budú ladiť, no vyhýbajte sa vyberaniu príveskov v odlišnom farebnom prevedení ako je retiazka, na ktorú sú určené.

Ak vyberáte prívesok samotný, musíte ho prispôsobiť retiazke, ktorú už máte, a teda ak je retiazka dlhá, zvoľte radšej prívesok kratší, aby sa vám nezachytával do oblečenia, prípadne na krku nesiahal až pod okraj trička. Voľte tak, aby bol dostatočne viditeľný.