Jedným z najbežnejších druhov šperkov, ktoré sú obľúbené ako u nežnejšieho pohlavia, tak ani muži ich neodmietnu, sú prstene. Tie si môžete vybrať od lacnej bižutérie, až po kúsky z drahých šperkov, ktoré budú symbolizovať luxus. Klenotníctva sa nebránia ani gravírovaniu na obe strany prsteňa, stačí si len vybrať nápis, aký chcete. Prstene ako darček sú znakom do novej éry, otvorenie ďalšej brány.

Vyberte si:

Dámske prstene

Pánske prstene

Ako vybrať prsteň

Výber prsteňa, a to nehovoríme len o tom zásnubnom, môže byť naozaj náročný proces. Pokiaľ kupujete prsteň sebe, zrejme viete, akú máte o ňom predstavu a akú veľkosť budete potrebovať. Stačí vám len nájsť ten, ktorý vám najviac padne do oka. Ak však kupujete prsteň ako darček niekomu inému, nechcete, aby mu len ležal doma v šperkovnici. Preto si musíte dať záležať pri výbere, aby osobe, pre ktorú bude prsteň určený, sadol aj na ruku, aj k osobnosti a preferenciám.

Na materiáli záleží

Prsteň vo forme darčeka je vhodné niekedy kúpiť tak, že sa s danou osobou poradíte a zistíte, aký typ tohto šperku uprednostňuje. Zrejme najdôležitejším pri výbere prsteňov je materiál, z ktorého je vyrobený, s tým súvisí aj starostlivosť o šperk. Najjednoduchšie sú, samozrejme, prstene z chirurgickej ocele, tie môžu obdarovaného potešiť, pretože sú ideálne na denné nosenie. O čosi odvážnejšie je kupovať šperk zo žltého zlata, ku ktorému nemá každý vzťah. Ak plánujete prekvapenie, potom siahnite po jasnej voľbe, a to je biele zlato či lacnejší šperk zo striebra.

Dizajn zvážte najviac

Ak si pri výbere nie ste istí, nechoďte do príliš farebných kombinácií či atypických tvarov a už vôbec nevoľte nejaké vystúpené kamene. Na príležitosť kúpy prsteňa ako daru vyberajte skôr niečo jemnejšie, čo sa bude hodiť na viacero príležitostí. Prsteň vyberajte aj podľa toho, či je možnosť ho v prípade nespokojnosti vymeniť. Nezabudnite si pred kúpou snažiť odmerať obvod prsta toho, komu je darček určený.

Pre ženu môžete vybrať prstene, ktoré sú osadené krásnymi žiarivými zirkónmi, ktoré sa budú trblietať na ruke. Pre muža zvažujte skôr oceľové prstene bez nejakých aplikácií navyše, maximálne sa poobzerajte po vyrytých ornamentoch, tie robia z obyčajného prsteňa naozaj zaujímavý kúsok, ktorý ako darček chlapa určite poteší.