Po zásnubách prichádza vo väčšine partnerských vzťahoch svadba. Ak zásnubný prsteň bol pre muža výzvou, potom len uvidíte, akou budú svadobné obrúčky. Môžete si vybrať úplne identické alebo párové, a teda ten ženský môže mať aplikáciu kameňa, no štýl ostane jednotný. Obrúčky si môžete nechať vygravírovať buď dátumom svojej svadby, alebo menom vášho partnera.

Ako vybrať svadobné obrúčky

Príprava svadobného dňa a osláv môže dať poriadne zabrať a v konečnom dôsledku budete šťastní, keď všetko dopadne tak, ako ste si naplánovali. Jedna z vecí, ktoré treba pred svadbou nachystať, sú svadobné obrúčky. Ich výber patrí k tým príjemnejším povinnostiam, ktoré vás s vašim nastávajúcim partnerom čakajú. K problému môžete prísť, keď zistíte, že v každom klenotníctve ich majú na desiatky, ak nie až stovky. Podľa čoho si máte vybrať, aby ste boli spokojní?

Aký materiál zvolíte?

Zrejme prvým faktorom pri výbere je kov, z ktorého budú vaše obrúčky vyrobené. Stavte na starú dobrú klasiku a zvoľte zlaté svadobné obrúčky. Aj tak máte ešte na výber z viacerých farieb a záruku, že sa vám nepoškrabú či inak neznehodnotia. Už sa len s partnerom musíte dohodnúť, či zvolíte žlté zlato, biele, alebo pôjdete do menej tradičného ružového, čo však mužskej časti nemusí veľmi vyhovovať. Môžete ísť aj do kompromisu a mať obrúčku z kombinovaného zlata. Ktorá farba bude pre vás tá ideálna?

Hrúbka prsteňa

Vyberajte aj podľa hrúbky prsteňa. Ženy nie sú veľké fanúšičky hrubých prsteňov, obzvlášť nie, ak si nechajú s obrúčkou na prste aj zásnubný prsteň. Ďalej vyberajte podľa toho, či chcete obrúčky úplne rovnaké, alebo bude mať ženin prsteň navyše vsadený žiarivo trblietavý kameň v jej prevedení. Ak však máte obaja radi symboly, zvoľte rovnaké prstene, ktoré nebudú ničím okrem veľkosti odlišné.

Ak vyberáte vaše obrúčky, ktorými si vyjadríte lásku, cez internetové klenotníctvo, dávajte si pozor na zvolenie dobrej veľkosti. Vyberáte rozdielne pre muža a rozdielne pre ženu. Objednávajte ich dostatočne s predstihom, aby v krajnej núdzi, keď jednému z vás obrúčka nesadne, ju budete môcť vymeniť za veľkosť, ktorá vám sadne lepšie.

Výhodou mnohých, a to najmä internetových klenotníctiev je to, že často gravírujú na obrúčky dátumy alebo mená zadarmo. Vyberte si preto dostatočne hrubé obrúčky, aby ste si prípadne nechali symbolicky vygravírovať dátum vašej svadby.