Zásnuby sú zrejme prvým veľkým krokom v partnerskom živote, ktorý je sprevádzaný darovaním prsteňa žene. Je zvykom kupovať zásnubné prstene z drahých kovov a s cenným kameňom, no nemalo by záležať na cene zásnubného prsteňa, ale na jeho hodnote, a teda láske, z ktorej bol darovaný. Mal by vyjadrovať túžbu po spoločnom živote.

Ako vybrať zásnubný prsteň

Ste v dlhodobom partnerskom vzťahu a rozhodli ste sa, že je čas sa posunúť o stupienok vyššie a je ideálna chvíľa na zásnuby? Možno sa už začínate tešiť a predstavovať si, ako asi svoju milovanú a vyvolenú požiadate o ruku. Výber miesta a celkovej kompozície však ani zďaleka nebude také náročné, ako samotný výber toho správneho zásnubného prsteňa. Viete, ako ho vybrať tak, aby ste nesklamali tie najdievčenskejšie túžby vašej budúcej manželky?

Pozor na veľkosť

Majte na pamäti, že zásnubný prsteň od každého kvalitného a seriózneho predajcu sa dá vymeniť, čo sa veľkosti týka. Tomuto procesu sa však môžete vyvarovať, ak budete dopredu vedieť ideálnu veľkosť obvodu prsta vašej polovičky. Požičajte si jeden z jej prsteňov a zmerajte vnútorný obvod, prípadne si ho obkreslite alebo v spánku jej šnúrkou odmerajte obvod prsta. Niekedy musíte byť naozaj kreatívni, ak nechcete pokaziť prekvapenie pripravovaných zásnub.

Trafte sa do štýlu

Muži majú tendenciu kupovať podľa svojho uváženia, čo nemusí byť vždy zlé, no niekedy by ste mali skôr sledovať, čomu inklinuje vaša vyvolená. Pozrite sa na jej šperky, ktoré nosí a zistite, v akej farbe by mal byť zásnubný prsteň, pretože je naozaj rozdiel žlté zlato, biele zlato či to v ružovej farbe. Taktiež si všímajte, či má rada skôr výrazné doplnky, alebo menej nápadné. Podľa toho môžete určiť, či je dobré ísť do veľkých kameňov, prípadne do nejakej aplikácie vo forme zirkónu.

V neposlednom rade nenechajte nikoho, nech vás presviedča a vnúti vám to, čo sa páči jemu. Vaša žena je jedinečná a práve vy ste ten, ktorý by ju mal mať najlepšie prečítanú. Niekedy je menej viac a nie každá dáma miluje veľké kamene ako znak lásky.

Do úvahy berte aj veľkosť ruky vašej ženy, podľa toho sa snažte prispôsobiť aj hrúbku kupovaného zásnubného prsteňa. Na malú útlu ruku sa nebude hodiť nič hrubé a naopak na väčšej ruke sa tenučký zásnubný prsteň stratí.