Tommy Hilfiger miloval módu a sníval o krásnom oblečení už od svojho detstva. Ale v malom meste, kde sa tento budúci a dnes svetoznámy dizajnér narodil, neboli žiadne dobré obchody. Ako teenager sa teda vybral do New Yorku na nákupy a špeciálne upravené oblečenie potom predával nielen spolužiakom.

Ak milujete klasiku a eleganciu kvalitných hodiniek Festina, možno vás zaujme rovnako úspešný príbeh slávnej značky, ktorá sa stala symbolom amerického štýlu a elegancie mladých ľudí, bez ohľadu na ich vek.

O niekoľko dní, 24. marca, Tommy Hilfiger oslavuje svoje (68) narodeniny. Návrhár, ktorý si splnil „americký sen“, pracuje v módnom priemysle už viac ako 30 rokov a počas tejto doby toho urobil pre módu naozaj veľa.

Aj po niekoľkých neúspechoch sa nerozhodol predať svoje nápady inému návrhárovi, a aj keď začínal u Calvina Kleina, úspešne si počkal na najdôležitejší deň svojho života. Vďaka tomu si dnes môžete kúpiť náušnice Tommy Hilfiger, hodinky, oblečenie a rôzne iné doplnky za veľmi dobrú cenu.

Americký štýl

Prvá kolekcia Tommy Hilfiger bola vydaná v roku 1985. V tom istom roku sa narodila jeho najstaršia dcéra. Dizajnové obchodné impérium rástlo však rýchlejšie ako jeho malé dieťa.  Po desiatich rokoch polovica obyvateľov Spojených štátov a dokonca aj prezident Bill Clinton kráčali v oblečení s modro-červeno-bielym logom.

Americkému štýlu sú oblečenie a doplnky Tommy Hilfiger v módnom priemysle viac než oddané. Dokonca aj  samotné logo, sa skladá z farieb vlajky tejto vlasti. Vzorec amerického štýlu od Tommyho je jednoduchý – voľný strih, plus základné farby a obyčajná potlač. A funguje to dodnes! Fanúšikov značky je po celom svete stále viac a viac.

Keď príroda kompenzuje nedostatky talentom

Tommy Hilfiger trpel dysleksiou, čo nie je dnes nič vážne a existuje na liečbu niekoľko úspešných metód a postupov. V časoch jeho mladosti ale tomu tak nebolo, a preto mal problémy so štúdiom a niekedy aj samotnými učiteľmi.

Ako to ale v prírode bežne chodí a býva, tá určité nedostatky kompenzuje talentom a nadaním pre konkrétnu vec. Tommy Hilfiger mal šťastie v móde a úspešne sa preslávil štýlovým trendom, ktorý si zamiluje každý aj dnes, vďaka čomu si rovnako dobre môžete najnovšími kúskami zo slávnej kolekcie spestri svoj šatník aj vy.

Foto: watch4u.sk